JANUARY 19-24

Agora Argyri Conference Center

12, Agiou Andreou str., Patras

17:00 Are you going to school today? Θα πας στο σχολείο σήμερα;

Anupama Srinivasan | 59’ | India 2019

18.00 Make the economy scream

Aris Chatzistefanou | 80' | Greece 2019

19:30 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ

20:00 Riders of destiny – Οι αναβάτες του πεπρωμένου

Michael Niermann | 88′ | Germany 2019

21:30 ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Συναυλία μουσικής δωματίου με το quinteto εγχόρδων του Δημοτικού Ωδείου Πατρών, με έργα Μότσαρτ, Σκαλκώτα και Piazzola. Θα παίξουν: Μαριάννα Σαφάροβα 1ο βιολί, Τόκαρεβ Γιαροσλάβ 2ο βιολί, Ρόμπερτ Σμαγκούλοβ βιόλα, Νικολάι Κομισάροβ βιολοντσέλο, Βιλέν Καραπετσιάν κοντραμπάσο.

17:00 Strangers/ Ξένοι

Laura Kansy, Oskar Zoche | 75’ | Germany 2019

18.30 Σόπι – μια ημέρα ακόμη / Sopi–One more day

Crhistos Pitharas | 60’ | Greece 2017

19.30 Zagros / Ζαγκρός

Ariane Lorrain & Shahab Mihandoust | 58’ | Iran, Kanada 2018

21.00 Wars don’t end / Πόλεμοι δίχως τέλος

Dheeraj Akolkar | 63′ | Norway 2018

17:00 Maid in Hell / Υπηρέτρια στην Κόλαση

Søren Klovborg | 59’ | Denmark 2018

18:00 Nûjîn / Newlife / Νέα Ζωή

Veysi Altay | 44’ | Turkey 2019

19:00 Around the Bed of a dying collaborator / Γύρω από το κρεβάτι ενός ετοιμοθάνατου προδότη

Tal Michael, David Ofek | 53’ | Ισραήλ 2019

20:00 Dancing with Monica / Χορεύοντας με τη Μόνικα

Anja Dalhoff | 74’ | Denmark 2017

21:30 Όταν ο Βάγκνερ Συνάντησε τις Ντομάτες/ When Tomatoes Met Wagner

Marianna Ikonomou | 75′ | Greece 2019

 

 

17:00 The silence of others / El silencio de otros / Η σιωπή των άλλων

Almudena Carracedo, Robert Bahar | 96’ | Spain 2018

18.30 Hell and Hope / Κόλαση και Ελπίδα

Amish Srivastava | 57’ | USA 2019

19.30 Il Pittore della Tenda / Ο ζωγράφος της Σκηνής

Renato Lisanti | 72’ | Italy 2018

21:00 ΤΕΛΕΤΗ ΛΗΞΗΣ

 

21:30 SUDAMÉRICA – The Colors of Life / SUDAMÉRICA -Τα Χίλια Χρώματα της Ζωής

Dimitra Zirou | 105' | Greece, Argentina, Bolivia, Brazil, Chile, Colombia, Ecuador, Peru, Uruguay 2018

 

en_GBEnglish (UK)
elΕλληνικά en_GBEnglish (UK)